Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

İsveç İksiri Ekstrakt 250 ml YNaturel

350,00 TL
Stok Kodu 298
Barkod YN88877700002
Renk
Ürün Açıklaması

Alkolsüz İsveç Şurubu, İsveç İksiri 250 ml

İsveç şurubu asıl adını Sweden Bitter ya da Swedish Bitter’dan alır. Geçmişi çok eskilere dayansa da gün geçtikçe popülaritesi artmakta ve daha faza kişi, İsveç şurubu nedir diye merak etmektedir. İsveç şurubu, özel bir bitki özü karışımıdır. Çeşitli bitki türlerinden meydana gelen bitkisel karışımın tarihine baktığımızda 18. Yüzyıla kadar dayandığını görüyoruz. 1700’lü yıllardan bugüne gelen tarifin orijinalinde altı farklı tıbbi bitki, tiryak, alkol ve şeker bulunmaktadır.

Günümüze gelindiğinde ise şurubun içeriği çok daha geliştirilmiş, farklı ilavelerle formüller zenginleştirilmiştir.

İlk olarak İsveçli tıp doktoru Dr. Samst tarafından yapılan ürünün tarifi, doktorun ölümünden sonra yazılı notları arasında bulunmuştur. Hekimin el yazmalarında ulaşılan formül, pek çok kişi tarafından denenmiştir. Ürünün en büyük özelliği, etkili ve güçlü birçok bitkiyi belli oranlarda içeriğinde barındırmasıdır. Formüllerde onlarca bitki kullanılabilmekte, bitki özlerinden dolayı acımsı bir aroma tadı ortaya çıkmaktadır. Zaten karışımın orijinal adındaki bitter de bu acı tadı ifade edebilmek için kullanılmaktadır.

İsveç şurubunun orijinal formülünde %30 oranında alkol bulunmaktadır. Fakat günümüzde hem alkol hem su bazlı formülü hazırlanabilmektedir. Yeşil Naturel tarafından hazırlanan ürünlerde alkol özellikle kullanılmamakta, alkol ve türevleri hiçbir şekilde ürünlerimizde yer almamaktadır. Bunun nedeni, metil alkolün bilinçsiz kullanımının pek çok sağlık sorununa neden olabileceği ile ürünlerimizin her yönüyle helal sertifikasına sahip olmasıdır.

Neden Ekstrakt: Önemli - Okumadan Geçme!

My FarmaEx Ürünleri Ekstrakt kategorisinde olup şurup değildir. İsveç Şurubu olarak piyasada bulunan ürünler alkol ve türevleri ile üretilebildiğinden içeriğinde alkol bulunanlar olabilir. Çünkü İsveç Şurubu sirke ile üretilemez! Sirke bir çözücü değildir ve dolayısıyla İsveç Şurubu yapımında kullanılamaz. Özellikle bilinçsiz olarak metil alkol ile üretilenler sağlığınız açısından zararlı olabilir.

Ekstrakt üretimi bitkilerin etken maddelerini ayrıştırıp kullanımınıza sunmaktadır. Pişirdiğinizde ve çayını yaptığınızda dahi bitkiden alamayacağınız bileşenler vardır. Zira pişirme ve demlenme esnasında bu etken maddelerin kaybolmasına sebep olabilirsiniz. Ekstrakt bu etken maddelerin kaybolmadan bitkiden ayrıştırılmasını sağlamaktadır.

İsveç Şurubu İçeriği:

İsveç Şurubu İçindekiler - Sarısabır, Ravent Kökü, Mürsafi, Sarısabır, Ravent Kökü, Mürsafi, Centiyane, Devedikeni Kökü, Sinemaki, Tarçın, Kakule, Safran, Kafur, Eğir Kökü, Kudret Helvası, Besbese, Zencefil, Zerdeçal

İsveç şurubu, aynı zamanda İsveç iksiri olarak da geçer. Bunun nedeni adeta iksir etkisine sahip olması ve içeriğinin zenginliğinin yanı sıra elde edilme yöntemidir. Yeşil Naturel, bu şurubu ekstrakt üretme yöntemi ile üretmektedir. Yani, şurubu oluşturan bitkiler Ekstrakt Reaktöründen geçirilerek etken maddeleri alınır ve sıvı forma dönüştürülür. Böylece alkol içermeyen ama içeriğindeki bitkilerin etken maddesini içeren bir ürün ortaya çıkar. Ürünümüzün içeriğinde sarısabır, ravent kökü, mürsafi, sarısabır, ravent kökü, mürsafi, centiyane, devedikeni kökü, sinemaki, tarçın, kakule, safran, kafur, eğir kökü, kudret helvası, besbese, zencefil, zerdeçal olmak üzere 18 bitki bulunmaktadır. Bütün bu bitki özleri ayrı ayrı değerli bileşenler oldukları için bir araya geldiklerinde istenen kaliteyi sunmaktadır.

İsveç iksirimizin hazırlanmasında ekstrakt üretimi uygulanmakta, bu sayede bitkilerin etken maddeleri ayrıştırılarak karışımımıza dahil olmaktadır. Pişirdiğinizde ya da çayını yaptığınızda elde edemeyeceğiniz etken maddeler, ekstrakt sayesinde karışıma dahil edilmektedir. Çünkü pişirme, kaynatma ve demleme esnasında bitkilerin etken maddeleri kaybolabilir. Oysa ekstrakt teknolojisi bütün bu etken maddelerin kaybolmadan bitkiden ayrıştırılmasına fırsat vermektedir.

İsveç şurubunun kullanımı sabah ve akşam aç olarak bir yemek kaşığı şurubun bir bardak su ya da meyve suyuna ilave edilerek içilmesi şeklindedir. Ya da üzerindeki ölçekle 15 ml katabilirsiniz. Eğer dahilen kullanırsanız süt içmemeniz gerekir.

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır, İsveç Şurubu Kullanımı

İsveç şurubunun kullanımı sabah ve akşam aç olarak bir yemek kaşığı şurubun bir bardak su ya da meyve suyuna ilave edilerek içilmesi şeklindedir. Ya da üzerindeki ölçekle 15 ml katabilirsiniz. Eğer dahilen kullanırsanız süt içmemeniz gerekir.

  • İksirin dahilen kullanılması durumunda süt içilmemelidir.
  • Su kaybına (dehidrasyon) sebep olduğundan, İsveç Şurubunu hamile, emziren kadınların ve çocukların kullanması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca düşüğe sebebiyet verebilecek durumlara sebebiyet vermemek için hamile bayanların kullanması da kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Ayrıca, 12 yaş altı çocukların da kullanmasında sakınca bulunmaktadır.
  • Kullanıldığında ağrı, bulantı, kusma ya da ishal gibi durumlarla karşılaşırsanız, İsveç İksirini kullanmaktan sakınmalısınız.

İsveç Şurubunun 150 ml. olarak da alabilirsiniz. Ya da İsveç Şurubunu oluşturan bitki karışımlarını alarak iksiri kendiniz de yapabilirsiniz.